EI: Branża paliwowa w Polsce

Po wakacyjnej przerwie zainaugurowaliśmy kolejną edycję „Energetics Insight” w SGH!

15 października w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się wydarzenie na temat: „Sektor paliwowy w obliczu regionalnych i globalnych wyzwań. Przyszłość polskich gigantów naftowych”.

W panelu dyskusyjnym udział wzięli przedstawiciele największych koncernów paliwowych w kraju:

  • dr Adam Czyżewski, Główny Ekonomista w PKN ORLEN,
  • Przemysław Bielecki, Kierownik Działu Regulacji i Relacji Międzynarodowych Grupy LOTOS.

W trakcie ponad 1,5-godzinnej dyskusji, przy niemal pełnej sali studentów i osób zainteresowanych tą tematyką, poruszone zostały istotne kwestie związane z przyszłością sektora paliwowego. Podczas pierwszej części wydarzenia omówiona została zagraniczna działalność polskich spółek, w tym działania dotyczące wydobycia ropy naftowej i gazu oraz bezpieczeństwa i źródeł dostaw tego surowca.

Kolejnym zagadnieniem były zmiany technologiczne w branży paliwowej, a także przyszłość przemysłu petrochemicznego. W dalszej części dyskusji poruszone zostały kwestie regulacji i pakietu klimatycznego, dekarbonizacji, postępującej elektryfikacji czy wykorzystania paliw alternatywnych. Pierwszą część seminarium zakończyły pytania o skutki gospodarcze uszczelnienia fiskalnego, w tym o walkę z mafiami paliwowymi.

W trakcie drugiej części spotkania, w której głos zabrała publiczność, pytania zadawane prelegentom dotyczyły m.in. zmian popytu na ropę naftową oraz  przyszłości paliw alternatywnych, w tym wodoru. Wszyscy uczestnicy panelu dyskusyjnego otrzymali również raport przygotowany przez PKN Orlen nt. „Petrochemia ma Przyszłość”.

Dziękujemy naszym prelegentom za udział w wydarzeniu, a także wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie przybyli na nasze spotkanie! Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonej poniżej fotorelacji przygotowanej przez Agata Hułas Fotografia.

Wydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowejWydarzenie Energetics Insight o branży paliwowej