Ekonomia i prawo w polskiej polityce energetycznej #1

20 maja 2019 roku w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zainaugurowaliśmy kolejny cykl spotkań poświęcony branży energetycznej o nazwie „Ekonomia i prawo w polskiej polityce energetycznej”, w ramach którego odbędą się łącznie aż 4 panele eksperckie.

Zapoczątkowana seria wydarzeń z udziałem przedstawicieli branży energetycznej i prawników ma na celu pobudzenie dyskusji nad praktycznymi, aktualnymi związkami między zagadnieniami ekonomii i prawa w kontekście węzłowych problemów polskiej polityki energetycznej. Seminaria to zarówno moderowana dyskusja pomiędzy zaproszonymi ekspertami, jak i sesja Q&A włączająca w debatę wszystkich uczestników. Przeznaczone są dla studentów, a także naukowców, przedstawicieli administracji publicznej i firm, dla których regulacje odgrywają istotne znaczenie.

W trakcie poniedziałkowego wydarzenia zaproszeni prelegenci podjęli dyskusję na temat: „Jak znowelizowana dyrektywa EU ETS może pomóc transformacji energetycznej w Polsce?”, a kanwą do debaty była premiera raportu „Reforma EU ETS: jak nie zmarnować kolejnej szansy na dekarbonizację polskiej gospodarki”.

Udział w panelu dyskusyjnym wzięli:

  • Maciej Burny, Dyrektor Departamentu Relacji Międzynarodowych PGE S.A.,
  • Wojciech Kukuła, prawnik w programie Polska Energia w Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi,
  • Aleksander Śniegocki, Kierownik Projektu Energia i Klimat w WiseEuropa,
  • dr Robert Zajdler, Partner w kancelarii prawnej Zajdler Energy Lawyers & Consultants, adiunkt na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Dyskusję moderował dr Krzysztof Księżopolski z Katedry Polityki Publicznej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w naszym wydarzeniu i zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.

Organizatorem cyklu „Ekonomia i prawo w polskiej polityce energetycznej” jest Katedra Polityki Publicznej SGH.

Współorganizatorzy:
– Energetics Insight,
– ClientEarth,
– ISECS
Partner seminariów: Ośrodek Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego
Organizacje partnerskie:
– SKN Energetyki,
– SKN Ekonomicznej Analizy Prawa w SGH
Główny Patron Medialny: portal Energetyka24.com
Patroni Medialni: BiznesAlert.pl oraz WysokieNapiecie.pl