Ekonomia i prawo w polskiej polityce energetycznej

 

„Ekonomia i prawo w polskiej polityce energetycznej” to cykl seminariów poświęconych praktycznym i aktualnymi związkom pomiędzy zagadnieniami ekonomii i prawa w kontekście węzłowych problemów polskiej polityki energetycznej. Głównym organizatorem projektu jest Katedra Polityki Publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a do grona współorganizatorów wydarzeń realizowanych w ramach tej inicjatywy dołączył zespół projektowy „Energetics Insight”.

W ramach tego projektu organizowane są cykliczne spotkania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z udziałem przedstawicieli środowiska akademickiego, administracji publicznej, spółek energetycznych oraz organizacji pozarządowych, think tanków i firm na co dzień zajmujących się sektorem energetycznym. Nasze spotkania opieramy na sprawdzonej formule obejmującej zarówno dyskusję między zaproszonymi ekspertami, jak i udział uczestników w formule Q&A z możliwością komentowania omawianych zagadnień. Dzięki temu każde seminarium cieszy się dużym zaangażowaniem wszystkich jego uczestników, przez co możliwe jest poznanie szerokiego wachlarza poglądów na sprawy kluczowe dla polskiej polityki energetycznej.

W trakcie organizowanych wydarzeń prezentowane były również pierwsze wyniki badań i raportów przygotowanych przez jedne z najistotniejszych organizacji pozarządowych i think tanków zajmujących się branża energetyczną w kraju. Wśród nich m.in. raport „Reforma EU ETS: jak nie zmarnować kolejnej szansy na dekarbonizację polskiej gospodarki” przygotowany przez ClientEarth, kancelarię Zajdler Energy Lawyers & Consultants oraz Aurora Energy Research, czy raport „Prosument w badaniach opinii publicznej i programach partii politycznych” autorstwa dr Krzysztofa Księżopolskiego.

W dotychczas zorganizowanych wydarzeniach mieliśmy przyjemność wysłuchać dyskusji z udziałem ponad 15 prelegentów, do grona których dołączyli m.in.: Tomasz Świetlicki (Dyrektor w Ministerstwie Aktywów Państwowych), Marcin Roszkowski (Prezes Instytutu Jagiellońskiego), dr Marcin Stoczkiewicz (Prezes Fundacji ClientEarth – Prawnicy dla Ziemi) czy Maciej Burny (Dyrektor Departamentu Relacji Międzynarodowych PGE SA).

Więcej informacji na temat naszych gości oraz omawianych zagadnień w relacjach z minionych wydarzeń (http://energeticsinsight.pl/naszewydarzenia/).

Organizator: Katedra Polityki Publicznej SGH.
Współorganizatorzy:
– Energetics Insight,
– Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi,
– Institute for Security, Energy and Climate Studies.
Partner cyklu seminariów: Ośrodek Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Organizacje partnerskie:
– SKN Energetyki SGH,
– SKN Ekonomicznej Analizy Prawa SGH.
Głównym Patronem Medialnym wydarzenia jest portal Energetyka24.com
Patronat medialny objęli również: BiznesAlert.pl oraz WysokieNapiecie.pl