EI: Polski rynek gazu i jego perspektywy

Za nami trzecie spotkanie w ramach cyklu „Energetics Insight”, w trakcie którego poruszyliśmy kwestię branży gazowej w Polsce. Spotkanie, które odbyło się 27 marca 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ponownie cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów warszawskich uczelni. Uczestnicy wydarzenia wykazali się również dużą aktywnością w trakcie sesji Q&A, zadając liczne pytania naszym prelegentom, za co serdecznie dziękujemy.

W dyskusji na temat „Gaz przyszłością energetyki czy paliwem przejściowym? Stan obecny i perspektywa rynku” udział wzięli:

  • Paweł Pikus, Zastępca Dyrektora Departament Ropy i Gazu, Ministerstwo Energii,
  • Piotr Kuś, Zastępca Dyrektora w Pionie Rozwoju Rynku Gazu, Gaz-System S.A.,
  • Łukasz Trzeszczkowski, Kierownik Działu Rozwoju LNG, Polskie LNG S.A.

Moderatorem panelu dyskusyjnego był Dawid Janulek ze Studenckiego Koła Naukowego Energetyki SGH.

W trakcie spotkania po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na rozszerzenie dotychczasowego formatu spotkań o krótkie prezentacje przygotowane przez naszych gości, a zaprezentowane w nich dane często stanowiły punkt wyjścia do dalszej dyskusji. Uwaga studentów w dużej mierze skupiona była wokół skroplonego gazu LNG i jego przyszłości w polskiej energetyce, czego wyrazem były liczne pytania z widowni dotyczące właśnie tej kwestii. Wśród poruszonych zagadnień nie zabrakło również tematu dywersyfikacji źródeł dostaw gazu, a także rozbudowy infrastruktury gazowej, jak choćby Terminala LNG w Świnoujściu czy gazociągu Baltic Pipe.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym wydarzeniu, a w szczególności prelegentom, którzy zgodzili się wziąć udział w naszym spotkaniu i podzielić się ze studentami specjalistyczną wiedzą na temat branży energetycznej.

Poniżej krótka fotorelacja z naszego wydarzenia przygotowana przez Elwirę Szczęsną.